Ve dnech 26. a 27. září jsme se vydali do Domu dětí a mládeže Jednička, kde jsme měli možnost zúčastnit se výukového programu s názvem Podzimní čarování.

Hned po našem příchodu se nás ujala paní Kudrnovská, která nás odvedla do místní dílničky, kde jsme si začali povídat o podzimu a o tom, proč tak krásně umí zbarvit listy stromů. Dozvěděli jsme se také, že první barvy již používali lidé v pravěku a že si je uměli vyrobit sami. Pak jsme si ověřili, že barvit lze nejen s vodovkami nebo temperami, které nám maminka koupí, ale i s tím, co roste a voní kolem nás.

Na závěr jsme měli možnost vyzkoušet si také netradiční tiskátka z jablíček, pórku, brambor nebo spadaného listí. Ozdobené kousky látky jsme si pak odnesli domů, abychom se pochlubili, co krásného se nám podařilo vytvořit.

vychovatelky Mgr. L. Krausová a Mgr. N. Prouzová