Projekt Edison (Education. Drive. Internationality. Students. Opportunity.  Network.) spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

V týdnu od 1. do 8. 2. 2015 se naše škola zapojila do tohoto zajímavého projektu. V neděli jsme přivítali stážisty z Číny, Vietnamu, Tchaj-wanu, Jordánska a Ukrajiny.
Praktikanti si připravili prezentace o svých zemích, vedli diskuze s žáky na různá témata a hráli s nimi hry. Možnost srovnání různých zemí s Českou republikou všem rozšířila obzory v oblasti kultury, ekonomiky a historie. Veškerá komunikace probíhala v anglickém jazyce. Během týdne většina dětí ztrácela ostych a navazovala kontakt i ve volném čase. Společně jsme se zúčastnili oficiálního přivítání na městské radnici, prohlídky města s výstupem na věž kostela, koncertu skupiny Crazy Band v ZUŠ, návštěvy ZOO, kde si odvážlivci pohladili krajtu, zahráli jsme si bowling, zažili atmosféru staročeského masopustu a vyrazili za sněhem do Krkonoš až na Sněžku.
Celý týden byli studenti ubytováni v rodinách našich žáků. Touto cestou bychom rádi poděkovali za vstřícnost, ochotu a pohostinnost Jizbovým, Křenkovým, Švorcovým, Valáškovým a Paťavovým. Pro všechny to byla nová zkušenost a pevně věříme, že naše žáky neformálně motivovala k dalšímu studiu cizího jazyka.

Ida Šturmová a Lenka  Paťavová, koordinující učitelky

Filmová prezentace