ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Nasát vánoční atmosféru, ochutnat vánoční štólu, seznámit se s kulturními památkami, to vše se podařilo našim žákům 9. třídy, kteří ve čtvrtek 11. prosince vyrazili na exkurzi do saských Drážďan.

Se zkušenou paní průvodkyní, které bychom chtěli poděkovat za poutavý výklad, jsme nejprve prošli Alstadt, navštívili obrazárnu Zwinger, nově zrekonstruovaný kostel Frauenkirche a Semperoper (Saskou státní operu). Potom už nás cesta vedla za vůní vánočního punče, obrovských Bratwurstů a dalších dobrot na místní tradiční trhy, které jsou největší v Evropě. Své dosavadní znalosti německého jazyka žáci zúročili při nákupech suvenýrů a občerstvení a při vyplňování kvízu s úkoly. Zaujala nás rozdílnost v povaze obou národů, především nevšední zdobnost našich sousedů, smysl pro detail a vstřícnost prodávajících i kolemjdoucích. Ve večerních hodinách jsme se obohaceni o nové zážitky a zkušenosti vrátili v pořádku domů. 

Mgr. Elena Lahučká, Mgr. Lucie Ježková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.