ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V pondělí čekalo na žáky třetí třídy překvapení. Navštívili je rodiče jejich spolužačky Viki Grandis. Tatínek pochází z Itálie, maminka z České republiky.

Oba rodiče si připravili vyprávění o Itálii. Nejdříve děti na interaktivní tabuli viděly mapu Itálie, pan Alberto jim popisoval jednotlivé oblasti, paní překládala. Poslechli jsme si italskou hymnu. Děti se dozvěděly, jak se jejich jméno vyslovuje a co znamená v italštině. Povídali jsme si o škole v Itálii, kde je nejlepší známka 10 a nejhorší 1. Děti říkaly svá oblíbená zvířata, a pan Alberto je překládal do italštiny. Když skončilo vyprávění ve třídě italským počítáním, odešli jsme do kuchyňky.
Tady pro nás připravila paní Grandis vyrábění moučníku – TIRAMISU. Všechny děti se zapojily a vyrobily výborný moučník. Dobrota musela zůstat do druhého dne v lednici a o velké přestávce jsme měli prima svačinku.
Při hodině výtvarné výchovy děti malovaly mapu Itálie, italské speciality… a v hodině slohu napsaly vyprávění o projektovém dni, kdy se dozvěděly hodně zajímavostí. Děkujeme manželům Grandis za krásný „italský den“. Těšíme se na další pěkné akce s rodiči našich žáků.

Mgr. Ivana Pešťáková

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.