Tentokrát se děti z družinky 2. B setkaly v Městské knihovně Slavoj s včelařem.

ěti se cestou obávaly, zda pan včelař nepřinese i živé včelky, přece jen štípnutí od včelky bolí a některé měly ještě živé vzpomínky z léta, kdy je včelka píchla na zahradě. Včelky s sebou neměl, ale přinesl spoustu pomůcek, bez kterých se včelař při sběru medu neobejde. Dětem se nejvíce líbila síťovaná a látková kukla, včelařský klobouk a dýmák, který je nutný k uklidnění včel. Vyprávěl dětem o včelaření v minulosti a ukázal jim slámový včelí úl, který se dnes již nepoužívá. Děti si mohly prohlédnout i úl, který se využívá ke včelaření v současnosti. Dále jsme se dozvěděli o funkci matky, dělnic a chodu včelstva v úle v každém ročním období, co je to plást, co jsou to včelí buňky, kde zraje med, jaké produkty se z medu vyrábějí a jak jsou prospěšné pro naše zdraví. Sladkou tečkou na závěr byla pro děti ochutnávka stáčeného a plástového medu.

Bc. Martina Kuchařová