Po roce jsme se opět sešli v naší tělocvičně, abychom se rozloučili s žáky deváté třídy. Zavzpomínali jsme s nimi na jejich devět let povinné školní docházky a popřáli jim mnoho úspěchů při dalším studiu.

Zazněl proslov paní ředitelky Stanislavy Vojtíškové, ke svým žákům promluvila třídní učitelka Ida Šturmová a pak svou řeč se vzpomínkami na školní zážitky přečetli i Aneta Baudyšová a Vojtěch Krýza z 9. třídy. O zábavu se postaral nejen pan učitel Novotný svým průvodním slovem, ale také s písničkou celá 1. B pod vedením paní učitelky Havlíčkové. Druhá třída s paní učitelkou Pešťákovou přednesla básničku a 4. A paní učitelky Ruprichové si pro 9. třídu připravila písničku s kytarovým doprovodem. Pak naši absolventi 2014 dostali stužky ZŠ Podharť s mottem "Hvězdy odcházejí, ale zářit budou stále". Pak jsme všichni viděli prezentaci s fotografiemi 9. třídy a na šťastnou cestu jim celá tělocvična zamávala. Rozloučili jsme se také se čtyřmi žáky 7. třídy, kteří odcházejí na víceleté gymnázium. Děkuji všem účinkujícím za jejich vystoupení a děvčatům z osmé třídy patří velký dík za přípravu stužek.

za Žákovský parlament Mgr. Marta Mokrá

Rozloučení se žáky deváté třídy proběhlo tradičně i ve Staré Radnici na náměstí ve Dvoře Králové n. L.