Od 16. června jsme se téměř všichni žáci deváté třídy zúčastnili týdenního cyklo-výletu v Českém ráji. Ráno v 8 jsme měli sraz i s koly před školou a autobusem, který nám umožnil cestu i s koly, jsme odjeli.

Po příjezdu a vybalení věcí jsme se vydali na první projížďku – na hrad Valečov, a to bylo prvních 20km. Druhý den nás čekal nejnáročnější výlet – jeli jsme na Hrubou skálu a Valdštejn. Ujeli jsme asi 42km. Třetí den byl oddychový - absolvovali jsme pěší túru dlouhou 17km na Drábské světničky. Celou dobu nás při životě držela domněnka slibované svíčkové, měli však zavřeno, takže jsme si natrhali u restaurace třešně. Ve čtvrtek jsme zavítali na hrad Kost, kde nás čekala prohlídka mučírny a černé kuchyně. Poslední večer, někteří i celou noc, jsme strávili u ohně opékáním vuřtů za přítomnosti dvou kytar. V pátek ráno jsme si sbalili věci a vyklidili chatky – byl den odjezdu. V poledních hodinách jsme se v pořádku i s koly vrátili zpět ke škole. Celá devátá třída vám, milí učitelé, děkuje za další a zároveň poslední společný výlet a za skvělé vzpomínky.

žáci 9. třídy