ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Na závěr školního roku vyrazila osmá třída na cyklistický výlet s cílem Rozkoš. Kola, slunce, koupání, rybaření, dobré jídlo a pití, grilování, hudba a hry - to byla odměna za celoroční školní práci.

Ve čtvrtek 19. 6. jsme předali naše zavazadla do opatrování paní Jizbové a vyrazili jsme na kolách směr Nová Ves, Kocbeře, Ferdinandov a Vlčkovice v Podkrkonoší. Zde jsme měli první velkou zastávku - manželé Školníkovi nás pozvali na nanuk. Pokračovali jsme směr Velká Bukovina, Chvalkovice a Miskolezy, po cyklostezce přes Větrník až do Ratibořic. Tady jsme si dali v pravé poledne oběd, opět dárek manželů Školníkových. Zamířili jsme  k zámku v Ratibořicích, k Sousoší Babičky s dětmi od O. Gutfreunda a k Viktorčinu splavu. Po tomto "poledním klidu" jsme jeli přes Zlíč až do autokempu Rozkoš. Odpoledne jsme si užívali zaslouženého odpočinku u vody a u chatek. Manželé Jizbovi nám přivezli naše zavazadla a dřevo na opékání. Také nám společně s paní Valáškovou upekli výbornou bábovku a koláč. Večer si děti grilovaly a mnohým se i přes velký sportovní výkon nechtělo spát. Ráno po snídani v kempu jsme předali opět svá zavazadla k odvozu, nafoukli kola a přestřihli zámek na kole. Cestu domů jsme začali přes Českou Skalici okolo Barunčiny školy přes Říkov, Doubravici u České Skalice, Zvole a Rychnovek do Jaroměře. Po cyklostezce přes Brod, Kuks do Stanovic, kde jsme si ve Šporkově Mlýně udělali dešťovou přestávku.
Po občerstvení jsme pokračovali do Žirče, zde nás bohužel zastihl další déšť před konečnou „stanicí“ Dvůr Králové nad Labem. Děkuji svým žákům za vzorné chování na cestě, za to, že rychlejší cyklisté počkali na pomalé a v případě potřeby pomohli s opravami. Všichni moc děkujeme Jizbovým, Školníkovým a Valáškovým za pomoc s organizací výletu. A já děkuji paní učitelce Codrové za naplánování trasy.

      Mgr. Marta Mokrá

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.