Dne 2. 6. k nám do 8. a 9. třídy zavítal profesionální pilot ing. Jiří Filip, který pochází ze Dvora Králové nad Labem a nyní létá pro korejské aerolinie.

Ihned jsme ho zahrnuli dotazy, protože nás zajímala spousta věcí, jako například- co to jsou turbulence, kolik váží letadlo a z jakého materiálu se vyrábí, jaká je rychlost při vzletu a přistání, jak to vypadá v kokpitu, která nebezpečí hrozí během letu atd. Ptali jsme se i na rozdíl mezi Boeingem a Airbusem a padlo i mnoho dalších zajímavých otázek. S úžasem jsme naslouchali jeho líčení svých zážitků na cestách – např. jak se střetl s hejnem koroptví, seznámili se s jízdou po "rozbité silnici" – tak totiž vypadají turbulence, hltali vyprávění o nejhezčím letišti na světě  …….. Tímto bychom chtěli poděkovat za velmi poučnou a příjemnou návštěvu.   Děkujeme!

Aneta Baudyšová, žákyně 9.tř., a  Mgr. Ivana Codrová