ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Obsah pojmu poutník bude pro většinu dětí 2. stupně naší školy po pátečním dopoledni už jistě srozumitelný, neboť vyprávění, kterého byly děti přítomny, oslovilo řadu srdcí. Se zaujetím hltaly každé slovo osobních zážitků mladého a přesto o zkušenostmi tolik obohaceného člověka, který, ač povolání informatik,

dokázal, že technické a logické myšlení vůbec nemusí odporovat rozvoji duchovního pohledu na svět kolem sebe. Po téměř dvouhodinovém promítání, obohaceném o zážitky z tradic a povah různých národů, jsme s ním prošli celou 16 000 km dlouhou pouť s karimatkou a batohem na zádech., kterou se rozhodl bez dlouhých příprav v roce 2010 absolvovat.  Ze Dvora Králové jsme sledovali jeho cestu až do poutního místa ve Španělsku - Santiaga de Compostela, pak do Říma a Jeruzaléma. Dozvěděli jsme se, že po dvou a půl letech se vrátil do rodného města, aby si vytyčil další cíl - vyrazit opět od vesnice k vesnici a od města k městu, tentokrát se symbolickým mírovým poselstvím, které začalo před naší školou 30. 5. 2014 a jehož jsme mohli být spolu se zástupci města přítomni. Jsme na to náležitě hrdi.
První strom míru jsme společně zasadili, je tedy symbolickým počátkem další pouti, tentokrát na sever. Popřáli jsme poutníkovi hodně štěstí na nové cestě a zároveň se rozhodli, že jej díky moderní technologii budeme na této cestě společně provázet, sledovat a zaznamenávat si jeho úspěchy v našem novém školním projektu. Tak tedy, hodně štěstí a držíme pěsti!

 Mgr. Stanislava Vojtíšková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.