V úvodu předposlední lekce projektu jsme si dokončili aktivity spojené s tématem správného užívání léků.

Zkoušeli jsme odhadnout tu správnou míru, aby se nám špejle nezlomila a přitom byla ohnutá co nejvíc. V týmu jsme pak stavěli věže a rozhodovali jsme se, zda je to nejvyšší možná věž nebo můžeme přidat ještě jednu kostku. Ale u léků se takto míra odhadovat nemůže.
Tématem dnešní lekce byly zvyky a tradice. Povídali jsme si o tradicích, které známe z domova, ze svátků, ale i o tradicích v cizích zemích. Mluvili jsme o rozdílech mezi obyvateli celého světa, o rozdílných kulturních a náboženských tradicích. Přečetli jsme si příběh, ve kterém na Kočičí zahradu přijela vzácná návštěva kočka Chalima až z daleké země a vyprávěla ostatním kočkám o jejich tradicích. Pozvala kočku Skvrnku na návštěvu do své země, aby mohla vyprávět své zážitky svým přátelům. Děti pak ve skupinkách malovali vysněnou zemi, jak tam vypadají lidé, kteří tam žijí, jak vypadají domy, v nichž bydlí, co jedí a dělají a své práce předvedly a okomentovaly.

Mgr. Marta Mokrá, metodik prevence