ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Na základě grantu z MŠMT, který naše škola obdržela, jsme my, žáci deváté třídy ZŠ Podharť, uskutečnili návštěvu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a hrobky českých králů ve Svatovítské katedrále na třetím nádvoří Pražského hradu.

V pátek, 4. 4. 2014 v 8 hodin ráno, jsme autobusem od školy odjeli. Po příjezdu do Prahy nás autobus vysadil na Černém mostě a odtud jsme metrem pokračovali nejprve na stanici Můstek a z ní pak na stanici Malostranská. Naše cesta následovala Malou Stranou okolo Senátu až na Malostranské náměstí, kde se nachází paláce Poslanecké sněmovny, náš první cíl. Na podloubí jsme našli informační středisko a prohlídka mohla začít. V úvodu jsme zhlédli krátký film o historii českého parlamentarismu, prošli bezpečnostním zařízením (podobně jako na letišti) a následovali paní průvodkyni, která nás budovami provázela. Přes první palác, Palác Smiřických, jsme 'tunelem' mezi budovami pokračovali do Paláce Thunovského, kde začala velmi pěkná a podrobná prohlídka s obsáhlým výkladem. Viděli jsme dveře kanceláře předsedy PSPČR, pana Hamáčka, dveře poslaneckých klubů politických subjektů, výborů PS i dveře různých místopředsedů, a dokonce i schody, po kterých chodí pan prezident a významní hosté. Dále nám byly vysvětleny zkratky TOP09 a ANO. A jako bonus nám byly zpřístupněny i poslanecké toalety, kde nás nejvíce fascinoval čistič na leštění bot, který jsme bez váhání vyzkoušeli. Poté jsme došli až k terase a klavíru skrze známé i neznámé kuloáry. Na závěr nás čekal zřejmý cíl – návštěva jednacího sálu PS. Bohužel, přístup jsme měli umožněn pouze na galerii. Zde nám byla vysvětlena nejrůznější fakta a zajímavosti a byli jsme celkem podrobně seznámeni s životem poslance.
Po opuštění Sněmovny naše cesta pokračovala směrem na Hrad do Katedrály sv. Víta, kde jsme – jako jedni z mála – měli možnost nahlédnout do podzemí k hrobkám významných českých panovníků (Karel IV,..).
Hned nato jsme Nerudovou ulicí sešli zpět k PS, kde jsme dostali rozchod s tím, že sraz je na druhém konci Karlova mostu. Nikdo se neztratil a všichni jsme se v pořádku shledali. V 15:00 jsme stihli Orloj a hned po něm jsme ze stanice metra Můstek odjeli zpět na Černý most, kde na nás čekal autobus, kterým jsme odjeli zpátky ke škole.
Celý výlet se velmi vydařil, počasí nám přálo a nikdo z nás se nikde neztratil. Nabyli jsme nových vědomostí a přesto, že to byl jeden z našich posledních společných výletů, byl super.

Aneta Baudyšová, žákyně 9. třídy

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.