V sobotu 22. března ráno se děti z 1. A sešly na vlakovém nádraží, a společně se vydali na první jarní výlet. Měli jsme namířeno do Českého ráje.

Dojeli jsme na Malou Skálu a odtud se po turistických značkách vydali do Besednických skal. Při prvním stoupání jsme se pořádně zapotili, ale pak už se šlo pěkným terénem mezi skalami a vyhlídkami až do obce Besedice, kde jsme si odpočinuli v restauraci u Kalicha. Tady na nás čekal veselý hostinský a sladká odměna. Pak jsme se vrátili zpět na turistickou trasu a prošli zbytek skalního okruhu. Cesta zpět na Malou Skálu vedla pěkně z kopce, takže jsme velice brzy byli zpět u vlaku. Měli jsme ještě čas koupit si pohledy a další suvenýry a podívat se na jez u Jizery a pak už hurá domů, kde už čekali rodiče.
Výlet se náramně podařil, celý den nám přálo krásné počasí a už těšíme se na další zážitky.

M. Hošková, K. Křivánková