ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Víte, jak se peče chleba? A víte, že pekař musí vstávat brzy ráno, abychom si my ostatní mohli koupit v jakémkoli obchodě s potravinami čerstvé pečivo?

My už to po návštěvě pekárny Katka víme. Dozvěděli jsme se, že se chleba peče dvakrát denně, brzy ráno a odpoledne. My jsme se vydali na odpolední pečení chleba. Nejprve se těsto na chleba umíchá ve velké míse pomocí hnětacího stroje. Potom se nechá vykynout. My jsme si s dětmi vyzkoušely pružnost kynutého těsta v dlaních. Lepilo se a lepilo a nešlo z dlaní pryč. Potom se z těsta dělají malé bochánky, které se zváží a ve speciálním stroji se uhladí, aby neměl chléb prasklinky. Každý takto připravený bochánek se nechá opět kynout v ošatce. Chléb se peče ve velkých moderních elektrických troubách. V pekárně mají ještě další pomocníky. Stroj na rohlíky a na housky. Do stroje se vloží jen těsto a už se tvarují rohlíky a housky. Děti pomáhaly se šátečky a za odměnu dostaly sladkou odměnu, která byla tou správnou tečkou na závěr naší návštěvy  pekárny. Děkujeme mamince Honzíka Brouma, která nám návštěvu pekárny zprostředkovala.

Bc. Martina Kuchařová a družinka 3. B

 

 

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.