V den, kdy se rozdávalo pololetní vysvědčení, se děti z 1. B sešly se svou paní učitelkou a paní vychovatelkou ve škole ještě pozdě odpoledne,

aby rozdávání svého prvního vysvědčení prožily jinak než většina ostatních žáků. Podvečer a večer rychle ubíhal při hrách, vycházce a „skřítkovské večeři“. Vyvrcholením celé akce bylo netradiční předání skřítkovských čepiček a netrpělivě očekávaného vysvědčení (samozřejmě v pyžamech). Svou odvahu pak ještě prvňáčci prokázali při školní stezce odvahy. Před uložením ke spánku nesměla chybět čtená pohádka na dobrou noc, po které všichni brzy usnuli.
Ráno po vydatné snídani (o kterou se zasloužily ochotné maminky) a úklidu třídy se některým dětem ani nechtělo domů na zasloužené jednodenní prázdniny.

Mgr. H. Havlíčková