Ve středu 29. 1. 2014 se žáci obou pátých tříd zúčastnili výletu do hradecké hvězdárny.

Vyjížděli jsme v osm hodin ráno, po cestě jsme se stavili na snídani, a před desátou jsme se již hlásili na místě. První část se konala v přednáškovém sále. Zkušený pan průvodce poutavě vyprávěl o sluneční soustavě, ale i o dalekém vesmíru. Naše žáky prověřoval otázkami a ti si vedli velice dobře. Po skončení přednášky s promítáním jsme se vydali do chladné hvězdárny k dalekohledu. Bohužel jsme přes velkou oblačnost neměli možnost vidět projekci Slunce na plátně. Přes zastávku u telluria, které známe i z naší školy, jsme pokračovali do planetária. V kupolovité místnosti se nám nad hlavami promítala celá noční obloha se souhvězdími, planetami, kometami i meteory. Na závěr děti utratily nemalé peníze za suvenýry s kosmickou tematikou. I když nás pan průvodce označil za nejupovídanější skupinu, s učitelkami jsme se shodli, že byli žáci hodní, pozorní, zvídaví, a jistě si z výletu odnesli mnoho zážitků i vědomostí.