ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V této lekci jsme s dětmi diskutovali na téma ztráta a smrt. Povídali jsme si o tom, co prožíváme, když ztratíme nějakou velmi oblíbenou věc,

když přijdeme o svého domácího mazlíčka nebo dokonce, když někdo přišel o blízkého člověka, kterého měl rád. Hledali jsme rozdíl mezi ztrátou oblíbené věci a ztrátou blízkého člověka. Co by takovému člověku pomohlo, aby se se ztrátou vyrovnal. Uvědomili jsme si rozdíly mezi situacemi skutečnými a smyšlenými - počítačové hry, filmy, ...
Samozřejmě i tentokrát jsme si přečetli příběh z Kočičí zahrady, ve kterém prožívá Skvrnka smutné okamžiky, když jí zemřel dědeček. Dozvěděli jsme se, jak se zachovaly ostatní kočky a hodnotili jejich chování. Po splnění úkolů ve skupinách si děti vybarvily obrázky k příběhu. Příběh i obrázky si můžete prohlédnout na nástěnce vedle třídy. Děti toto téma zvládly dobře a přišly na to, že těm, které ztráta postihla, máme být nablízku a nabídnout pomocnou ruku. 

Mgr. Marta Mokrá

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.