V pondělí 20.1. se vypravili druháčci do knihovny, kde si pro ně paní knihovnice připravila bajky a říkadla.

Děti se dozvěděly jak bajky vznikaly, kdo v nich vystupuje a poznaly autory.Po úvodní části dostaly některé děti bajky, jiné obrázky.Společně si bajky přečetly, vysvětlily a k bajkám přiřadily obrázky. Následovala říkadla, kterých dětí znají spoustu a zahrály si i ZLATOU BRÁNU.
Všichni se těšili na hádanky, luštili a doplňovali,výsledkem byly bajky a říkadla.V závěru naší návštěvy jsme si vypůjčili knížky a za měsíc se těšíme na další zajímavosti ze světa „knih".

Z knihovny jsme šli posílit naše zdraví do SOLNÉ JESKYNĚ, kde se nám moc líbilo.

Žáci 2.třídy a paní učitelka Mgr.Ivana Pešťáková