ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Na další „Pohádkoterapii“, která se konala v Městské knihovně Slavoj, jsme se všichni moc těšili. Tentokrát jsme si četli Duhové pohádky, které napsala spisovatelka Daniela Fischerová.

Nejprve jsme si přečetli Duhovou pohádku – Jak se slunko strašně nudilo. Děti dostaly velký arch papíru, na který měly zakreslovat vše, co může sluníčko vidět na zahradě. Sluníčko vidělo zahradu, která byla úplně bez barev, protože kdysi dávno byla doba, kdy vůbec žádné barvy nebyly. Sluníčko se nudilo, bylo smutné z bezbarvé jabloně, bezbarvých jablíček. Začalo si hrát s větrem, potom spustilo mlhu, ale ty si neuměli se sluníčkem hrát. Sluníčko začalo brečet a tak se na zahradu spustil liják. Když se vybrečelo a utřelo si nos, řeklo si, že musí něco vymyslet. Zamžouralo skrz jiskřivou slzu a pokusilo se o úsměv. A vtom se stalo něco nevídaného. Na nebi se rozklenula první duha světa a byla prostě nádherná. Slunko si spletlo z hrsti paprsků cůpek a ze štětičky byl malý štěteček. Štětečkem pokaždé omočilo do barvy a začalo barvit svět. Byla to dřina, ale konečně bylo na co koukat. Svět se mu zdál krásný! A tak to bývá, svět se nám líbí, když si ho sami nějak zkrášlíme. Přečetli jsme si ještě Černou pohádku a Strakatou pohádku. Děti pokreslily celý arch papíru zahradou, a daly jí krásné duhové barvy. Knihu Duhové pohádky jsme si půjčili do družinky, abychom si přečetli o dalších barvách duhy.

Bc. Martina Kuchařová 

 

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.