Ve středu 15. 1. 2014 jsme se vydali do Prahy. Naším hlavním cílem byla návštěva České televize.

Do Prahy jsme cestovali vlakem. Někteří z nás si jízdu metrem vyzkoušeli poprvé. Průvodci nás zavedli na nejznámější místa hlavního města a v krátkosti seznámili s jejich historickým významem. Navštívili jsme Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most a Hradčany. V České televizi jsme vyslechli základní údaje o celém provozu, prohlédli si nahrávací studia a na závěr si vyzkoušeli práci kameramana a moderátora. Pak jsme se opět vydali do centra města a z věže orloje si prohlédli podvečerní rozsvícenou Prahu. Pak už nás čekala jen cesta domů.
Počasí nám přálo a všem se výlet moc líbil. Děkujeme manželům Nancy Engelen a Erikovi Chrisstoffels za krásně prožitý a poučný den v našem hlavním městě.

Mgr. M. Kubicová