V pondělí 13. 1. 2014 jsme se my, deváťáci, konečně dočkali. Byli jsme vybráni do soutěže Bludiště,

kterou pořádá Česká televize. S nadšením jsme tedy vyrazili do Ostravy na natáčení. Předem jsme pilně trénovali i s našimi učiteli. Ti nám byli velkou oporou, neboť s jejich vědomostmi a pamětí jsme mnohem lépe zvládali zadané úkoly. Soutěž jsme nakonec nevyhráli, naši soupeři nás porazili o jediný bod, přesto jsme si však výlet užili. Většina z nás poprvé na vlastní oči viděla, jak probíhá natáčení televizní soutěže, jak je to náročné nejen pro režii, kameramany, produkci, moderátora, ale také pro samotné účinkující a fandící. Do našeho modrého týmu jsme vyslali Álu, naši kapitánku, Báru, Matěje a Járu, přeborníky na sportovní soutěže. A jako maskota jsme využili naši "plyšovou Stáňu", paní ředitelka tam prostě nesměla chybět!
Druhý den jsme se všichni vydali na prohlídku Vítkovic, kde jsme zhlédli výrobu zpracování železa. Zajímavý zážitek nám nepokazil ani smog, který je v Ostravě opravdu velmi nepříjemný.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří na nás mysleli a v zápalu boje podporovali.

Aneta Baudyšová, žákyně 9. třídy