ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V listopadu proběhlo první setkání dětí z druhé třídy s hrdiny Kočičí zahrady. Nejprve jsme si povídali o kočkách a kocourech, které máme doma.

Děti vyprávěly, jak se jmenují a jak se chovají. Pak jsme si připomněli pohádky, knížky, básničky a písničky, ve kterých se také setkáváme s kočičími hrdiny. Toto setkání ale hlavně sloužilo k seznámení dětí s jednotlivými kočkami a kocoury z Kočičí zahrady. Děti si je podle svých představ a podle informací malovaly a vystřihly.
Při dnešním setkání děti na úvod zazpívaly písničku "Malé kotě spalo v botě" a "Byla jedna koťata". Pak jsme přečetli první příběh "Tajná schůzka". Povídali jsme si o zvědavosti, zvídavosti a tajemství a děti pracovaly i ve skupinách. Společně jsme diskutovali o tom, kdy zvědavost nebo nějaké tajemství může být nebezpečně, nebo mohlo vést ke zklamání.
Projekt je zaměřený na rozvoj sociálních dovedností dětí a probíhá v rámci prevence rizikového chování dětí. Vznikl ve spolupráci s Klinikou adiktologie (prevence, léčby a výzkumu závislostí) 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Cílovou skupinou jsou žáci prvního stupně. Na každém setkání se pracuje s příběhem kočičích hrdinů a v kruhu nebo ve skupinkách pak děti řeší úkoly a diskutují. Cílem je rozvíjet mezilidské vztahy, posilovat soudružnost třídy, budovat pocit sounáležitosti mezi spolužáky. Příběhy jsou o zodpovědnosti, zvědavosti, tajemství, odmítání neznámého, o strachu, o ztrátě bližního, čestnosti, přátelství, tradicích a zvycích.
Děkuji za úžasnou spolupráci paní učitelce Pešťákové, která se setkání účastní.

     Mgr. Marta Mokrá, školní metodik prevence

 

kz 01

kz 02

kz 03

kz 04

kz 05

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.