ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V pátek, dne 29.11., jsme opět navštívili zdejší SŠIS za účelem další laboratorní práce z chemie. Tentokrát jsme vytvářeli tzv. srážecí reakci,

která vznikla smícháním dusičnanu stříbrného spolu s roztokem chloridu sodného. Ve zkumavce nám tedy vznikla šedobílá sraženina chloridu stříbrného. Naučili jsme se zapisovat iontové rovnice srážecích reakcí. Ve druhé části jsme v rámci učiva o redoxních reakcí připravovali reakcí dusičnanu stříbrného a obyčejného měděného drátku ryzí stříbro. Při tomto pokusu jsme ve zkumavce pozorovali, jak se na měděném drátku vylučuje stříbro jako „stříbrný strom“. Dále jsme si založili tzv. chemikovu zahrádku. A na závěr jsme díky vaření směsi hliníkové mince, vody a hydrogenuhličitanu sodného vytvořili roztok, ve kterém jsme vyčistili své znečištěné stříbrné šperky. I tato návštěva střední školy byla zajímavá, laboratorní práce se nám povedly a těšíme se na příští návštěvu. 

Aneta Baudyšová

chlab 07

chlab 08

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.