Zazvoněním zvonečku začalo ve družince divadelní představení pod názvem „Z pohádky do pohádky".

Rozevřela se opona a objevil se kašpárek, který dětem představil hlavního hrdinu pohádky „líného Honzu". Honza se rád válel, jedl a spal. Jednoho dne se však na něj rozzlobila jeho máma a prý ať jde do světa hledat si nevěstu. Honza se nejprve rozhlédl a zeptal se holčiček, zda by ho některá nechtěla, ale žádná z holčiček ho nechtěla. Potom se rozhlédl a vybral si paní vychovatelku, ale ani ta ho nechtěla. A tak mu nezbylo nic jiného, než jít hledat nevěstu do světa. A jak to v pohádkách bývá, prošel svět kříže krážem a po cestě pomohl prasátku, žabičce a kočičce. Nakonec se ocitl v zakletém zámku, kde žila zlá, panovačná princezna. Aby mohl princeznu vysvobodit, musel splnit tři úkoly. Na pomoc mu přispěchalo nejprve prasátko, potom žabička a nakonec kočička. Vše dobře dopadlo. Honza vysvobodil princeznu a vzal si ji za ženu. Pohádka byla prezentována zábavnou formou, a tak není divu, že se děti po celou dobu náramně bavily, tleskaly a zpívaly. Představení, kterého se zúčastnilo 77 dětí z družiny, se všem moc líbilo a už teď se můžeme těšit na další pohádku.

Martina Kuchařová, vychovatelka

div 01