ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Ve čtvrtek 28. 11. se druháčci U Štaflíka a Špagetky sešli ve škole znovu večer. Čekalo je spaní ve škole plné překvapení.

V 18. hodin bylo první překvapení. Za dětmi přijela paní spisovatelka Anna Birke -  Semeráková, která si připravila pro děti besedu plnou vyprávění obrázků a dárečků. Beseda byla o pohádkách z knih, které paní spisovatelka napsala – Moudré pohádky vesmírných skřítků. Tyto pohádky vypráví o mezilidských vztazích. Podle znamení, ve kterých se děti narodily, se seznamovaly s příběhy. Setkání bylo velmi příjemné, doplněné malými pomocníky, kteří dětem ukazovali obrázky a paní Jirouškovou, která dětem přiblížila předvánoční atmosféru pomocí aromaterapie. Beseda byla pěkná a každé z dětí si schovávalo povídání s obrázkem svého znamení a záložku do knížky. Chvíli jsme si odpočinuli a po večeři, kterou nám připravili v restauraci U Pastvů byly děti netrpělivé, kde jsou ti slibovaní skřítkové. První zpráva od skřítků bylo hledání pokladu, kdy obě skupiny chlapců a děvčat našly zlaté mince a další zprávu od skřítků. Hurá do tělocvičny. Tančilo a soutěžilo se na pohádkovou hudbu. Hodin bylo hodně, tak ještě nějakou dobrůtku a šup do pelíšků – v naší třídě. Někteří poslouchali pohádku, jiní si malovali nebo hráli hry. Byl to večer plný zážitků a skřítkové nám zanechali další zprávičku a tou byla pohádková knížka. Tak putování za vesmírnými skřítky nekončí, budeme se s nimi setkávat celý rok. Jak? Čtením jejich pohádkových příběhů. Rádi bychom poděkovali všem maminkám, které nám připravily dobroty na snídani a svačinku, a paní učitelce Kubicové a paní vychovatelce Prouzové za pomoc při celé naší akci. Těšíme se na další společné akce.

žáci 2. třídy a paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková  

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.