Naše devátá třída navštívila laboratoře v SŠIS v rámci projektu „Zkvalitnění výuky aplikované chemie".

Naším úkolem bylo provést tři laboratorní práce. V laboratoři jsme se rozdělili do dvojic a postupně se střídali v laboratořích. Dostali jsme laboratorní protokoly, které jsme si na základě výsledků a pozorování vyplnili. Destilovali jsme roztok manganistanu draselného, měřili rychlost reakce a pracovali jsme s polárními a nepolárními rozpouštědly. Návštěva byla velmi zajímavá a jsme rádi, že jsme si tyto pokusy mohli vyzkoušet.

Aneta Baudyšová, 9. tř.

O čtrnáct dnů později laboratoře navštívila také osmá třída. Pro žáky to byla jejich první praktická zkušenost v chemické laboratoři. Prokázali dobré teoretické znalosti o separačních metodách a aplikovali je při pokusech. Provedli filtrace suspenze přes různé filtrační materiály, chromatografii barviv a destilaci. Zasoutěžili si v rychlosti pipetování a prohlédli si další vybavení laboratoře.

Marta Mokrá, učitelka chemie

chlab 01