V rámci výtvarné výchovy a pracovních činností navštívili naši prvňáčci pěknou interaktivní výstavu Dřevo, dřívko, dřívečko, která byla instalována v muzeu.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o stromech a dřevu, o lidech, kteří se dřevem pracují a o výrobcích ze dřeva. Samy si pak mohly vyzkoušet řezání dříví, skládání dřevěného kola, sestavení dřevěného domečku apod.

Mgr. H. Havlíčková

drv1

drv2

drv3

drv4

Městské muzeum Dvůr Králové n. L. ve spolupráci s klubem ÁMOS Ostrava uspořádali v měsíci listopadu nádhernou interaktivní výstavu pro děti a mládež, kterou měli možnost navštívit i žáci naší školy. Autoři výstavy se snažili představit dřevo v jeho různých podobách, představili ho jako živý organismus, který roste a má svou typickou strukturu a další vlastnosti. Žáci se seznámili s využitím dřeva v různých odvětvích i v domácnosti, odhadovali význam dnes již zastaralých řemesel spojených se dřevem, vyzkoušeli dřevěné hudební nástroje, řezání polínek ruční pilou, složili různá dřevěná puzzle, postavili velký domeček z krásné dřevěné stavebnice. Výstava měla velký úspěch mezi žáky, ti se opravdu bavili a už nyní se těší na další interaktivní setkání.

žáci 3., 4. a 6. ročníků, Mgr. Elena Lahučká