Ve sředu 9. 10. se uskutečnilo na naší škole pochodové cvičení.

První dvě vyučovací hodiny žáci druhé a třetích tříd sledovali na interaktivní tabuli možná nebezpečí – povodně. Seznámili se s jejich příčinami. Poznali varovné signály a zkoušeli připravit evakuační zavazadlo. V průběhu této činnosti byl vyhlášen poplach pro celou školu a proběhla evakuace všech tříd. Zvládli jsme vše dobře a po 10. hodině jsme se vypravili do terénu. Druháčci a žáci třetích tříd vytvářeli v lese evakuační místa, zkoušeli další cvičnou evakuaci a zopakovali si čísla tísňového volání. Plni zážitků jsme se vrátili do školy a podali v ředitelně hlášení. Získané znalosti si určitě ještě zopakujeme v hodinách prvouky.

Žáci 2. a 3.tř.