Dne 9. 5. 2013 jsme se jako žáci 7. a 9. třídy ZŠ Podharť vydali na exkurzi do Prahy. Cestu jsme absolvovali vlakem, až na Hlavní nádraží.

Zde na nás čekal pan průvodce z CK Výuka jinak, který nás po celý den prováděl po Praze. Došli jsme na Václavské náměstí a nastoupili do metra, kterým jsme dojeli na stanici Malostranská a odebrali se do Valdštejnské zahrady. Poté jsme šli vinicemi na Pražský hrad, prošli Zlatou uličkou a navštívili chrám sv. Víta. Cestou z hradu jsme dostali rozchod, který všichni využili k návštěvě MC Donaldu. Další bod exkurze byl Karlův most, na něm jsme se kochali nejen historií, ale i uměním současných pouličních umělců. Dále jsme se odebrali na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli odbíjet orloj. Procházkou přes Václavské náměstí jsme se vrátili na Hlavní nádraží a odtud jeli zpět domů. Velký dík patří panu průvodci a také našemu milému dozoru (p. uč. I. Codrové a p. uč. M. Mokré).

Veronika Malichová

13pha 01