ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V rámci projektu SŠIS, kde je vyučován maturitní obor Aplikovaná chemie, navštívila 9. třída laboratoře, aby si zde zkusila experimenty z organické chemie.

Tři z žáků této třídy se zúčastnili v prosinci Vánočního chemického turnaje s dobrými výsledky. Tentokrát si žáci ve dvojicích vyzkoušeli dva pokusy na důkaz vitamínu C v roztoku. Na pracovní list pak chemickými vzorci zapisovali obě chemické reakce rovnicemi. Při druhém pokusu s názvem Chemický semafor si sami museli připravit roztoky daného složení vážením a odměrným válcem, měřili teplotu roztoku a řešili záhadu, jak semafor funguje. Dvouhodinová práce v opravdové chemické laboratoři s vybavením, které jsme zatím neměli možnost poznat, byla zpestřením dvouleté výuky chemie na základní škole. Rádi využijeme možnost navštívit laboratoře v rámci projektu SŠIS i dalším školním roce. 

Mgr. Marta Mokrá, uč. chemie

 

chem13 02

 

chem2

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.