ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Ve středu 17. dubna navštívila naše třída Městskou knihovnu Slavoj. Zde na nás čekalo setkání s ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem.

Ilustroval jich už 120 a tak se doma podívejte do Vašich knihoven a možná budete mít některou z 3 000 000 prodaných. Jeho obrázky známe také z časopisu Sluníčko. Pro nás bylo překvapení, že všechny tyto obrázky vznikly na počítači, i když na to vůbec nevypadají.

Pan Dudek nám slíbil, že se během jedné hodiny naučíme kreslit pomocí čtyř základních tvarů: čtverce, obdélníku, trojúhelníku a kruhu. A tak si každý odnesl pět obrázků. Zkusili jsme si krajinu s horami, město s mrakodrapy a auty, naučili jsme se malovat obličeje s různými výrazy, postavu a dlaň. Viděli jsme i obrázky, které pan Dudek maloval na konzervatoři, a na závěr programu nás čekaly výtvarné hádanky.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat pracovnicím knihovny za pozvání na tuto akci. Název programu Nehulíme - kreslíme nás trochu zmátl, ale toto setkání s ilustrátorem dalo těm, kteří rádi kreslí cenné rady, a všichni si užili spousty legrace. Pan Dudek je skvělý ilustrátor a bavič. Těšíme se, že se příště naučíme kreslit i siluetu koně.

Víte co to je "program v HD kvalitě"? Je to "program Hodně Dobrý"! A to tento určitě byl.

žáci 7. třídy

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.