V týdnu před Velikonocemi, přes noc z úterý 26. 3. 2013 na středu 27. 3. 2013, se 4. B vydala na noční putování za zlatými vejci. Ve škole jsme se sešli v 18.00 hod. a po pár minutách, kdy si všichni vybalili věci, jsme vyrazili na cestu po svíčkách.

Zadání prvního úkolu bylo nalezeno u první svíčky v hudebně, kde jsme se naučili písničku Velikonoce. U druhé svíčky jsme měli nachystané potraviny, což naznačovalo, že se vrhneme vstříc kuchařskému umění. Děti byly rozděleny na klučičí a holčičí skupinu a jejich úkolem bylo připravit k večeři vajíčkovou pomazánku s pečivem a s talířem zeleniny a k snídani upéct perník a mufinky. Hodnocen byl nejen chuťový výsledek snažení, ale také estetická stránka přípravy pokrmů. Po splnění náročného úkolu jsme s plnými bříšky mohli pokračovat v cestě dále. U další zastávky děti musely splnit úkol z českého jazyka a správně do textu o Velikonocích doplnit y, ý, i, í. Poté objevily úkol z matematiky, kde pomocí barevného počítání na ně vykoukl obrázek kraslice. Dalším úkolem bylo dotvoření upečené mufinky. Děti si vystřihly a vymalovaly hlavu zajíčka a vsadily ji do těla z mufinky. Tento jeden ze symbolů Velikonoc si odnesly domů. Poslední úkol byl nejsnadnější a nejsladší a byl objeven u poslední svíčky. Děti konečně našly zlatá vejce. Unavené a spokojené si nakonec vlezly do spacáků a u pohádky za občasného švitoření nakonec všechny usnuly.

Mgr. Klára Havlíčková, Mgr. Lenka Paťavová