Na kola, která nás měla dopravit na sportovní kurz, jsme nasedli před školou ve středu 24. září ráno. Po úmorném stoupání jsme po čtyřech hodinách dojeli na místo určení.

Pří příjezdu byl už uvařen oběd, na který jsme se vrhli s chutí, protože jsme měli po náročné cestě hlad. Na kurzu jsme závodili v mnoho disciplínách: lezení na skálu, jízda na kánoích, střelba ze vzduchovky, pinec, fotbal a jiné míčové hry. Ale nejdůležitější disciplínou byl orientační běh, kterého se zúčastnili všichni žáci. Po orientačním běhu jsme se odebrali do lesa na skálu. Postupně jsme slanili bez sebemenších potíží a zranění, jenom Matěj Kubát se bohužel nevešel do horolezeckého sedáku. Všichni jsme si na kurzu užily moc zábavy v krásné přírodě okolí Sv. Kateřiny.