Na druhou adventní neděli jsme již potřetí připravili pro děti a jejich rodiče zábavné odpoledne, kterému tradičně předcházela i páteční návštěva čerta, anděla a Mikuláše v jednotlivých třídách. Díky sponzorským darům dostal každý žák školy sladkou odměnu, i když někteří málem skončili místo nadílky v pytli.

Sváteční odpoledne zahájil pěvecký sbor složený z absolventů, žáků i učitelů naší školy pod vedením paní učitelky Mgr. Jitky Pojarové. Zazpíval vánoční koledy a poté pan ředitel předal vládu nad školou čertici Báře Konečné, čímž byly Čertoviny oficiálně zahájené. Děti, z nichž některé přišly i v maskách, dostaly u vchodu stromečky, které si pověsily na krk a vydaly se soutěžit a plnit jednotlivé úkoly na stanoviště. Celkem mohly získat deset ozdob na svůj stromek. Součástí byla i návštěva vánočního jarmarku, kde si mohli všichni zakoupit výrobky žáků naší školy. S ozdobeným stromečkem se pak školáci i předškoláci přesunuli do tělocvičny, kde na ně čekaly legrační soutěže, tanečky a další aktivity organizované vrchními čerty panem učitelem Novotným a Černým.

Mikuláše se slíbenou nadílkou, čerty a anděly přivolaly děti písničkou – Vadí, nevadí... Ke zpěvu se s chutí přidali i rodiče. Podle hojné účasti a kladných ohlasů věříme, že se nedělní odpoledne líbilo, a těšíme se na setkání při podobných akcích naší školy.

Děkujeme touto cestou i všem sponzorům, zejména manželům Pastvovým, paní Rozsívalové a paní Brunové.

učitelky 1. stupně ZŠ Podharť