V sobotu 17. ledna 2009 se děti ze ZŠ Podharť, které šily panenky pro Unicef, zúčastnily již druhého koncertu ve Filharmonii Hradec Králové. Oba koncerty byly odměnou za první místo v projektu Miss panenka.

Tentokrát byly pro diváky připraveny skladby W. A. Mozarta, J. S. Bacha, J. Haydna či A. Vivaldiho v podání královéhradecké filharmonie a sólisty Jiřího Stivína, předního českého flétnisty a jazzmena. Jiří Stivín také celý koncert obohatil mluveným slovem a ukázkami hry na různé netradiční druhy fléten. Zajímavé a inspirující bylo také vystoupení souboru zobcových fléten Krásné dívky ze ZUŠ Hradec Králové.

Po skončení koncertu se děti osobně setkaly s Jiřím Stivínem, který jim ochotně odpověděl na otázky a podepsal se do památníků.

Markéta Hošková, vychovatelka ŠD