V pondělí 9. 11. 2009 jsme se vypravili na dlouho připravovaný výlet do Poniklé v Podkrkonoší za korálkovými vánočními ozdobami.

Prohlédli jsme si výrobnu Rautis, kde jsme viděli jak korálkové ozdoby vznikají ze skleněných dutých trubiček. Nejdříve se formují horkým vzduchem ve speciálních formách, potom jdou do stříbřírny, odtud do barvírny, k řezání a zdobení. Na závěr putují do obchodů a k nám na stromečky.

Sami jsme si vyrobili za pomoci paní uč. a paní z Rautisu krásné hvězdičky. Nemohli jsme vynechat ani návštěvu Muzea Krkonošských řemesel, kde jsme se "podívali" jak se žilo a vyrábělo v minulém století. Nakoupili jsme dárečky a ujížděli zase zpět do školy. Druhý den, plni dojmů jsme si o všem vyprávěli, napsali slohové cvičení a každý namaloval tu svoji vyrobenou hvězdičku.

Už nyní se těšíme na další výlet, který pro nás paní uč. připraví.

žáci 2. A, 2. B