Vybraní žáci 9. třídy ZŠ Podharť se zúčastnili dne 10. listopadu dne řemesel na na odborné škole v Jaroměři.

Cílem akce byla prohlídka školy učňovského střediska, exkurse v dílnách této školy a účast na soutěži zručnosti. Skupina našich chlapců byla překvapena zručností žáků některých oborů – hlavně truhlářů, tesařů, uměleckých kovářů, keramiků svářečů a opravářů traktorů. Asi nejzajímavější byly dílny uměleckých kovářů, kde pod rukama učňů vznikaly v "tajemném prostředí" výhní a kovadlin nádherné výrobky.

Nejdůležitější částí byla pro kluky ale fáze soutěže zručnosti. Tato proběhla v dílnách truhlářů a byla zaměřena na práci se dřevem (odhad vzdálenosti a řezání na přesnost, skládání hlavolamu na čas, zatloukání hřebíků, práce s kolovrátkem atd). Naše mise byla úspěšná a to zásluhou Ondry Šestáka, který získal v kategorii chlapců 9. tříd 1. místo.

Mgr. Petr Novotný