Ve čtvrtek 3. prosince měli druháčci opět zajímavé dopoledne, které bylo součástí jejich projektu, který se kvůli nemocem trochu posouvá.

Do školy přijel pan Šturm s vozem záchranné služby a navázal na besedu s městskou policií. Druháčci si zopakovali telefonní čísla záchranné služby, policie a hasičů. Pan Šturm žákům velice hezky vysvětloval fungování záchranné služby a jak probíhá záchrana při dopravních i jiných nehodách. Důležitá informace pro děti byla, že zavolat o pomoc je možné bezplatně z jakéhokoliv telefonu, ale zneužití se velmi přísně trestá. Všichni se mohli podívat do auta, vyzkoušeli si fixaci zlomené ruky, měřil se tlak, při kterém pomáhala i sestřička paní Charvátová. Pro děti to byla velmi zajímavá ukázka, o které si ještě povídali ve třídě s paní učitelkou.

Moc děkujeme panu Šturmovi i paní Charvátové a těšíme se na další besedy a pěknou spolupráci s rodiči našich žáčků.

Tř. uč. 2. A, 2. B