Hned první úterý v novém roce se naši třeťáci vydali za poznáním do knihovny. Dozvěděli se, že být architektem není jednoduché.

Nejdříve se seznámili s historickými plány různých měst a zákonitostmi jejich architektury. Potom si navrhli ve skupinách plán svého vlastního náměstí s přilehlými uličkami, kostelem a radnicí. Nic už pak nebránilo tomu, aby začali tito malí stavitelé "svá města" stavět. Samozřejmě nezapomněli ani na barevné řešení fasád domů. Děti byly svou prací tak zaujaté, že ani nechtěly jít zpět do školy na oběd. Všechny skupinky vytvořily opravdu zajímavá a pěkná města, která budou zdobit stěny třídy či školní chodby. Všichni se těší na další podobné akce.

Mgr. H. Havlíčková