ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V rámci občanské výchovy na druhém stupni nás ve čtvrtek 11. 2. navštívila skupinka dětí ze ZŠ v Pouchově s paní učitelkou anglického jazyka, aby nám všem osvětlila praktickými ukázkami pojem adopce na dálku, neboť tato škola před několika lety úspěšně adoptovala afrického chlapce.

Nečekala nás žádná nudná přednáška, nýbrž skutečný pohled do života dětí v Keni, kam se odvážná skupina z Pouchova vypravila navštívit svého desetiletého černošského přítele, kterého znaly děti jen z dopisů. Jejich prostřednictvím jsme i my v Podharti mohli na vlastní oči uvidět skromně zařízenou školu, do níž mohou chodit jen děti, které získají dostatek finančních prostředků, a tak není divu, že ve třídě, kterou navštěvuje až stovka z nich, je absolutní ticho. Všechny si opravdu možnosti vzdělání váží a školu navštěvují rády. Výuka je pro ně totiž jedinou cestou, jak se vymanit z chudoby a získat v dospělosti jiné zaměstnání než se věnovat pastevectví či obdělávání chudých políček. Pohled na primitivní obydlí s hliněnou podlahou byl pro mnohé z nás ten nejpřirozenější způsob, jak si vážit toho, že žijeme ve středu Evropy se starostmi tak dokonale odlišnými, než mají usměvavé a přátelské děti v Keni. Živá beseda s řadou dotazů jen potvrdila zájem našich žáků o tuto problematiku a kdo ví, zda se pro nás nestane inspirací k následování...

Mgr. Stanislava Vojtíšková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.