V závěru měsíce března navštívili druháčci knihovnu, která měla připravený projekt nazvaný Pidižlův poklad. Žáci se velmi těšili, protože vědí, že v knihovně je vždy čeká nějaké příjemné překvapení a navíc velice rádi čtou a prohlíží si knížky.

V knihovně si nás rozdělili na skupinky a vydali jsme se za pokladem. Museli jsme projít dlouhou cestou vyhledávání důležitých údajů, jako např. název knihy, luštění jména spisovatele a ilustrátora, správné spojování písmen a mnoho dalších úkolů. Když jsme je zdárně splnili zjistili jsme místo, kde se nachází poklad a vyluštili kouzelné heslo, které nám poklad otevřelo. Knihovna nás opět mile překvapila. Mnoho nového jsme se o knížkách dozvěděli, hodně si jich vypůjčili a už se těšíme na další návštěvu buď se třídou nebo s rodiči.

2. A, 2. B a tř. uč. I. Pešťáková a D. Šrámková