ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Dne 28. května 2010 jsme se 4. třídou vyrazili na školní výlet. Naším cílem byly Bozkovské dolomitové jeskyně na Semilsku. Vlakem jsme se ze Dvora Králové přepravili přes Železný Brod do Jesenného.

Odtud jsme pokračovali po značené turistické cestě k jeskyním. Když jsme k nim došli, děti vzaly útokem obchod se suvenýry. Potom už následovala prohlídka jeskyní - aby se děti trochu soustředily, dostaly za úkol během exkurze nalézt odpověď na 15 otázek. Děti se sice soustředily, ale přesto se jim během prohlídky podařilo spustit v jeskyni alarm, chránící krápníky před vandaly. Plny fantazie samy nalézaly nová pojmenování pro různé tvary krápníků - slanina, převrácený tank a podobně.

Z prohlídky jsme se potom vydali zpět na vlak, opět po značené turistické trase, ale jiné, než předtím, aby to bylo zajímavější, a to do Semil. Zajímavější to rozhodně bylo, protože kvůli těžbě dřeva byla cesta rozbahněná, chvílemi to dokonce vypadalo, že končí v řece. Děti ale nereptaly a zabavily se třeba vysílačkami, které měly "hlídky" na čele a chvostu naší výpravy.

Kvůli špatné cestě nám cesta neubíhala tak, jak jsme si původně spočítali a v Semilech nám ujel vlak. Nezbylo než obvolat rodiče a informovat je o našem pozdějším příjezdu. Počasí se odpoledne rapidně horšilo, ale déšť nás zastihl naštěstí až ve vlaku. A pokud cestou pršelo, tak při příjezdu do Dvora to už byla úplná průtrž mračen.

Mgr. Marta Mokrá

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.