ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Před odjezdem do Itálie jsme byli všichni nervózní a nedočkaví. Naši cestovní horečku v 11 hodin podpořil přijíždějící autobus. Když jsme naložili zavazadla a když se Tomáš Janeček smířil s barvou autobusu, nastoupili jsme a odjeli vstříc Itálii.

Na čas strávený na cestě jsme zapomněli v té chvíli, kdy jsme poprvé uviděli moře a krásnou jihoevropskou krajinu. Za soutěže "Poznej rostlinu Itálie" se jízda krátila ještě rychleji.

V Itálii jsme po úvodní ceremonii dostali klíče od chatek, šli si vybalit a zabydlet se. Konečně jsme mohli jít k moři. Mírně znaveni cestou jsme se těšili na první koupání – bylo více než osvěžující, voda krásně teplá a nechyběly mírné vlny. Každý den jsme si s sebou na pláž brali vory a loďky, aby koupání dosáhlo dokonalosti. Báječnou vzpruhou bylo několik zábavných soutěží ve vodě, při nichž jsme se dostatečně vyřádili.

Zpestřením týdne byl půldenní výlet na lodi po celém pobřeží poloostrova. Seznámili jsme se s vrstevnatým vápencovým pobřežím, které voda vymodelovala do nejrůznějších útvarů, podmořských jeskyní a skalních převisů. Dalším výletem byl večerní tah do městečka Vieste, kde jsme během pojídání panzerotte pozorovali ruch města a kouzelná zákoutí jižní Itálie. Zde jsme měli možnost nakoupit dárečky. Pobyt u moře se vydařil, až na několik odřenin a mozolů se všichni ve zdraví vrátili. Ty se však brzy zahojí, ale krásné vzpomínky zůstanou.

I. Codrová, J. Šecová, P. Novotný, R. Černý

Tuto akci finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.