Ráno 15. 6. 2010 jsme měli sraz v 9:40 na vlakovém nádraží. Vlak vyjížděl v 9:57 směr Turnov, tam jsme přestoupili do vlaku, který nás odvezl do Jinolic.

Odtud jsme šli pěšky asi 3 km k naší ubytovně. Rozdělili jsme se na pokoje a měli hodinu volno. Paní učitelka si na nás vzala posily – manžela a psa Sárynku. Po volnu jsme vyrazili do Prachovských skal na výšlap. Po návratu kluci hráli fotbal a holky šly mezitím na večeři. Byly hranolky se smaženým sýrem a tatarkou. Po večeři se promítalo o plazech a Prusko-Rakouské válce. Následovalo volno a v 10 hodin večerka. Ráno po snídani jsme si sbalili a navštívili muzeum, kde jsme si vyslechli povídání o žábách a o Prachovských skalách. Pak už směr vlak, vzali jsme to přes zříceninu hradu Pařez a v 13:45 nás unášel vlak směr domov. Na nádraží už na nás čekali rodiče. Děkujeme moc paní učitelce Šturmové za hezký výlet, moc se nám tam líbilo. Chtěli bychom ještě někdy takový zažít.

Bára Janáková a Míša Demlová