ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Ve čtvrtek 24. 6. 2010 jsme se ráno sešli na vlakovém nádraží a vyčkali osobní vlak do Borovnice.

Jak už to bývá, nic není tak jednoduché, a tak měl vlak nejen zpoždění, ale po té co jsme si ve vlaku rozdělali svačinky od maminky, přišla ve stanici Mostek průvodčí, ať si vystoupíme, že je výluka. Vzhledem k tomu, že jsme nebyli jediní na výletu, nacpali jsme se do již plného autobusu a dojeli do Borovnice.

Pak už nás čekala krásná procházka na hrad Pecka - Perlu Podkrkonoší. Svačinku jsme si dojedli na rozkvetlé louce ve stínu lesa. Při zdolávání kopce, na kterém je hrad, jsme si představovali, jak asi muselo být těžké dobývat hrad v brnění a se zbraněmi v ruce. I když velká část hradu byla rozbrána jako stavební materiál, místní lidé se pak zasloužili o částečnou rekonstrukci objektu. Je na co se koukat a také kam se z hradeb rozhlížet. Prošli jsme se po hradbách, nakoukli do hladomorny a studny. Viděli jsme v dálce Sněžku, Černou horu, ale i Zvičinu. Při prohlídce jsme viděli několik expozic. První byla o nejslavnějším pánu hradu Pecka a jeho zajímavém životě Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic. Navštívili jsme středověkou kuchyni a mučírnu. Poslechli jsme si orchestrion.

Cestou zpět na vlak jsme se tak zapovídali i našich plánech na další školní výlety - i vícedenní, že tak trošku přehlédli odbočku na turistickou stezku. Ale zdatní turisté si vždy poradí. Po dvaceti minutách čekání na nádraží jsme už byli poněkud nervózní. ale to nás jen dráhy lehce napínaly - vlak nakonec dorazil a pak už jsme se konečně vezli domů.

Mgr. Marta Mokrá

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.