Úterý 7. 12. nás uvítalo bílou pokrývkou, a proto se zdál výlet do Prahy už od rána dobrodružný. Sraz byl na vlakovém nádraží, kde jsme se nakonec úspěšně všichni sešli. Za chvíli již přijel náš vlak, v němž cesta do Prahy rychle utekla.

Cílem byla nejdříve návštěva výstavy v galerii Mánes, kterou jsme si opravdu užili. Expozice byla rozdělena do několika interaktivních částí. Velice nápaditý tunel z kartónových krabic skýtal opravdu pobavení pro každého. Sloužil jako průchod do další části výstavy, kde jsme si zkusili namalovat obrázek pomocí magnetu, držet rovnováhu, vyrobit svíčku a mnoho dalšího.

Po této návštěvě jsme si prošli Kampu a Karlův most. Měli jsme štěstí, protože jsme k Orloji dorazili ve chvíli, kdy odbíjel. Pak jsme si prošli předvánoční trh na Staroměstském náměstí a podívali se na vánoční strom, který nás opravdu nadchl svou krásou. Po třetí hodině odpolední jsme už mířili k vlaku a ujížděli směr Dvůr Králové. Výlet do Prahy jsme si s p. uč. Codrovou a Šecovou užili a děkujeme jim za skvělý předvánoční dárek.

Kateřina Radová 8. tř.