Zrealizovaným představením Čert a Káča byl zakončen projekt týkající se divadla, jenž proběhl během několika týdnů v 5. třídě.

Žáci si během projektu uvědomili, že ne vždy musí použít slova, aby něco sdělili, vyzkoušeli si svoji schopnost mimického vyjadřování i gestikulaci. Velmi zábavná byla čínská zrcadlová hra. Projekt zasáhl i do dalších vyučovacích předmětů – v pracovním vyučování vytvořili plakáty, ve výtvarné výchově namalovali kulisy.

Na závěr projektu žáci nazkoušeli krátkou hru Čert a Káča. Každý dostal nějakou roli – vypravěč, herci, obsluha CD přehrávače. Museli se poctivě naučit svůj part, sehnat si kostýmy a hlavně nepodlehnout trémě. 21. prosince výsledek své práce ukázali nejbližším – rodičům, babičkám i dědečkům. Protože sklidili ohromný úspěch, osmělili se a představení druhý den zrealizovali i před spolužáky z ostatních tříd školy.

Mgr. Jana Šecová