Na pondělí 21. 2. 2011 připravila Městská knihovna Slavoj pro naše prvňáčky a jejich rodiče slavnostní odpoledne. Král Abecedník I. při této příležitosti pasoval děti na čtenáře.

Tetka Abeceda si je vyzkoušela, zda si titul čtenáře zaslouží. Děti v této zkoušce obstály, i když je rarášek Pižla neustále pletl a rozptyloval. A tak mohli prvňáčci získat kromě titulu čtenáře také čtenářský průkaz, aby si mohli v knihovně půjčovat knížky podle svého výběru. Někteří si knížky vypůjčili už v tomto odpoledni. Určitě se také těšili, že jim budou rodiče z těchto knih předčítat v rámci projektu "Celé Česko čte dětem".

I my učitelé přejeme dětem a jejich rodičům spoustu příjemně strávených chvil nad knihami.

Mgr. Š. Ruprichová a Mgr. H. Havlíčková