V pondělí 4. dubna 2011 jsme jeli na cyklistický výlet. Ráno jsme tedy museli přijet do školy na kole.

Všichni jsme se obávali, že bude pršet. Mračna se stahovala, déšť byl cítit ve vzduchu. My jsme se ale nevzdali a řekli jsme si, že nejsme z cukru, a vydali jsme se směr Ferdinandov.

Od školy jsme jeli do Nové Vsi, kde jsme se napili kojenecké vody (z místní studny), abychom se osvěžili. Další zastávka byla u pštrosa Zuzky v nedaleké Kocbeři. S exotickým zvířetem jsme se vyfotografovali, abychom naši cestu zdokumentovali. V lese jsme uzavřeli s panem učitelem sázku: kdo spadne z kola, musí si umýt nohy v potoce. Jelikož jsme jeli opatrně, musel ledovou vodu ve Ferdinandově vyzkoušet sám pan učitel. V této vesnici jsme se pokochali krásnými bledulemi a narcisy. Cestou zpátky nás zastihl velký jarní lijavec a my vypadali jako cestující vodopád.. Všichni jsme ale dojeli v pořádku do školy a rozešli se usušit domů.

Výlet byl úspěšný a my doufáme, že si ho zase brzy zopakujeme.

kolektiv 6. třídy