Dne 11. května se vydali žáci na dlouho očekávaný výlet. Vyjíždělo se brzy ráno a počasí bylo pěkné. První cíl našeho výletu byly Poděbrady.

Zde na nás čekal parník Jiří a zdymadlo. Plavba probíhala příjemně a cestou jsme sledovali okolní krajinu, vodní kačeny. Dokonce jsme měli štěstí a viděli malé kachničky. Velkým zážitkem bylo zdymadlo. Hodně dětí bylo na parníku poprvé a velmi se jim plavba líbila.

Druhým cílem našeho výletu byla vesnička Ostrá u Lysé nad Labem, kde je Historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady Botanicus.

Po příjezdu jsme si u pokladny zakoupili groše a po krátké prohlídce jsme se rozešli na jednotlivá řemesla. Někteří rýžovali zlato, druzí vyráběli provaz, dále se drátovalo, vyráběl ruční papír, mýdlo a nejvíce svíčky. Navštívili jsme také Hodovnu, kde jsme si zakoupili palačinky, limonádu, nebo škvarkové placky. Přiblížil se čas odjezdu, ještě jsme nakoupili dárečky pro blízké doma, prohlédli si zahradní bludiště a hurá domů.

Příjemně unaveni jsme i zásluhou milého pana řidiče – Brouma dorazili ke škole, kde již čekali rodiče. Výlet byl prostě prima a všechny děti si zaslouží za své chování velkou pochvalu.

Druhý den následovala ještě sladká odměna – zmrzlina – dárek od manželů Pastvových, kterým moc děkujeme.

Školní rok ještě nekončí a my se těšíme na další prima akce.

Žáci 3. A, 3. B, Mgr. D. Šrámková, Mgr. I. Pešťáková a p. vych. Procházková